ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

UBER, Bisiklet Kiralama İşine Giriyor

Mobil uygulama yoluyla araç kiralama hizmeti sunan ve bir süredir “haksız kazanç sağladığı” gerekçesiyle Türkiye’de yasaklanacağı konuşulan UBER, bisiklet kiralamaya da başlayacak. Nisan’da JUMP Bikes uygulamasını satın alan UBER elektrikli bisiklet paylaşma uygulamasını Avrupa’da hayata geçirerek yerel yönetimlerle ilişkisini düzeltmeyi hedefliyor.

JUMP UYGULAMASI YAZ SONUNDA TAMAMLANACAK

UBER CEO’su Dara Khosrowshahi düzenlediği basın toplantısında “JUMP uygulaması yaz sonuna kadar Berlin’de tamamlayacağız. Birkaç ay sonra da Avrupa’daki diğer şehirleri de sisteme ekleyeceğiz” dedi.

“Bisikletler konusunda özellikle heyecan duyuyoruz. Çünkü bisikletler yolların dar, trafiğin sıkışık olduğu şehirlerde kolaylık sağlıyor. Ayrıca, çevre dostu bir sürüş imkanı sunuyor” diyen Khosrowshahi, telefonla takip edilebilecek bisikletlerin herhangi bir yere bırakılabilmesine de olanak sağlandığını ifade etti.

LONDRA’DA TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA ÇÖZÜM BULMUŞTU

Eylül ayında Londra’da yasaklanan UBER, kararın ardından trafik sıkışıklığı verilerini Londra Belediyesi’yle paylaşmış ve trafik sıkışıklığının çözülmesi için yardımda bulunmuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.