ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

NATO SORULARI !

Resmî adı Kuzey Atlantik Paktı olan NATO soğuk savaş döneminin Varşova paktına karşı kurulmuştur.

Soğuk savaş biteli ve scorpions grubu “winds of Change” şarkısını yazalı çeyrek asrı geçti.Artık bir komünizm tehdidi olmadığına göre NATO kime ve neye karşı kimin için nerede ve nasıl konuşlanmaktadır ,amaç nedir?

Nato ,stratejik ortağım dediği ülkelerde iç siyaseti şekillendirme çalışmaları yapmaktamıdır ?

Hiç bir darbe ,askeri müdahaleyi gizli veya açıktan desteklemişmidir?

Veya biraz daha açık olsun 15 Temmuz gecesi sabaha kadar kimin kazanacağı belli olana dek “ferma “ pozisyonundaki tazı misali beklemişmidir ?

Darbe gecesi İncirlik üs komutanı fetöcü general Bekir Ercan Van incirliğin NATO kısmına sığınma başvurusu yaptığında kendisine daha önce verilmiş bir güvence veya söze güvenerek mi nato kapısını aşındırmıştır ?

Darbe öncesi Avrupadaki NATO üslerinde görevli 200 civarında çoğu general rütbeli fetöcü ihraç edilmiş hain subay eskileri halen Avrupadaki NATO üslerinde görev yapmaktamıdır ?

Bunlar Türk ordusundan ihraç edilmiş olmakla TSK üniforması giymeye hakları olmadığından hangi ülke üniforması ile ve ne sıfatla maaşları kim tarafından ödenerek görev yapmaktadırlar ? Hangi NATO üyesi ülke veya ülkeler stratejik ortakları Türkiye Cumhuriyetinin açık düşmanı olan bu hainlere kucak açmıştır ?

Sığınma karşılığı Türk ordusunun askeri sırlarının pazarlık ile bu hainlerden elde edildiği iddiası doğru mudur?Hangi NATO üyesi ülke veya ülkeler stratejik ortakları olan Türkiye’nin askeri sırlarını talep etmiştir ?

NATO ,Türkiye de askeri üsleri bulunmasına rağmen pkk nın Suriye kolu pyd ye binlerce tır silahı verirken Türkiye’deki üsleri kullanmışmıdır ?

Bu sorular diplomatik olarak muhataplarına sorulmalı ve cevabı açık ve net bir biçimde verilene dek Türkiye Cumhuriyetindeki tüm NATO üslerindeki dinleme ,gözetleme,iniş kalkış dahil tüm askeri faaliyetler durdurulmalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.