ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

Milli Takıma İzmir’den 2 İTÜ’lü

İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okullarında eğitimlerini sürdüren, 14 yaşındaki Görkem Sülün ve Doğa Atıcı Milli Takım Yüzme kadrosuna seçildi. 200 metre kurbağalama kategorisinde Türkiye birincisi olan Görkem Sülün ve 100 metre kurbağalama kategorisinde Türkiye 2.’si olan Doğa Atıcı, ay yıldızlı mayoyu giymeye hak kazandı.

İstanbul’da, 28 Kasım – 02 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 450 sporcunun katıldığı, Türkiye Uzun Kulvar Yıldız ve Gençler Milli Takım Seçme Yarışması’nda, İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı İzmir Okulları 2 onur birden kazandı. Nesan Yüzme Kulübü Sporcularından 9. Sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Görkem Sülün, 200 metre kurbağalamada 2.27.67 derecesiyle Türkiye birincisi oldu. Lise Hazırlık sınıfı öğrencisi 14 yaşındaki Doğa Atıcı ise 100 metre kurbağalamada 1.08.35’lik derecesiyle Türkiye 2.’si oldu. Her iki öğrenci de Milli Takım Yüzme kadrosuna seçilmeye hak kazandı.

HEDEF: REKOR KIRMAK

Yüzme sporuna 6 yaşındayken başlayan ve henüz 14 yaşında milli takım kadrosuna girdiği için gurur duyduğunu söyleyen Görkem Sülün, amacının 200 metre kurbağalamada rekor kırmak olduğunu söyleyerek, “Yarıştığım kategoride dünya rekoru 2.07 derecesiyle Bulgar bir sporcuya ait. Hedefim öncelikli olarak bu rekoru egale etmek. Sonrasında olimpiyatlarda yarışmak istiyorum” dedi. Liselerarası olimpiyat oyunlarında, kelebek branşında 1. Olmak istediğini söyleyen Doğa Atıcı ise yüzmeye 10 yaşındayken başladığını söyleyerek, 4 yıl sonra milli takıma seçildiğini, bu hedefine ulaşmak için ise önünde 3 sene olduğunu mutlaka başaracağını ifade etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.