ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

Gülen’in İade Dosyasını İnceleyen CHP Heyeti Mahcup Oldu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP heyetinin FETÖ elebaşı Gülen’in iade dosyalarını incelemesine ilişkin bir açıklama geldi.

“YAPACAKLARI AÇIKLAMALARIN GEÇERLİLİĞİ YOKTUR”

“Her şeyin tam olduğunu gördükten sonra kamuoyuna da bir şey açıklayacaklar” diyen Gül şunları kaydetti: “Genel başkanlarının ve cumhurbaşkanı adaylarının yaptığı açıklamanın altta kalmaması için ya da onun eksiğini kapatmak için, onu sözde yalancı çıkarmamak için bir şeyler söyleyecekler. Dolayısıyla CHP’nin ya da gelen kişilerin yapacağı açıklamaların hiçbir şekilde geçerliliği yoktur.

“BU KONUDA MAHCUP OLMUŞLARDIR”

15 Temmuz’a ‘Tiyatro’ diyen, 20 Temmuz’a ‘Gerçek darbe 20 Temmuz’dur’ diyen bir zihniyetin, bu konularda ne yaparsanız yapın tam tersini söyleyeceğini elbette bütün milletimiz bilmektedir. Darbenin karşısında açıkça durmayıp bu konuda iftiralar, aslı astarı olmayan şeyler söyleyen bir zihniyetten başka bir şey beklenmez. Ne söyleyecekleri belli. Bu konuda mahcup olmuşlardır.”

5 SAAT SÜREYLE İNCELEMİŞLERDİ

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, FETÖ elebaşı Gülen’in iadesinin usulüne uygun istenmediğine yönelik iddialarda bulunduktan sonra CHP, iade dosyalarını incelemek için Adalet Bakanlığına başvurmuştu. Verilen izin sonrası CHP heyeti, 7 dosyada yer alan 27 klasörü 5 saat süreyle incelemişti.

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ?

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Amerikalılar beni aradı, Fetullah Gülen’in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmadığını söylediler. Buradan Cumhurbaşkanı’na soruyorum; Gülen’in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmış mı” açıklamasında bulunmuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.