ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

GÖZTEPE’Yİ TRABZONSPOR YAPABİLMEK !

İzmir’in en köklü kulüplerinde Göztepe’yi tutmak, Göztepeli olmak ve ‘Göz Göz Göztepe’ diyebilmek, İzmir’de yaşayan çocukların en doğal hakkı olsa gerek.
Bu sebepledir ki, İzmirli aileler çocuklarını Göztepe Futbol Okulları’na kayıt ettirip, ücreti neyse verip, çocuklarda Göztepe aşkını aşılamak isterler.
Göztepe Futbol Okulu’nda eğitim gören çocukların, gelecekte futbolcuları olur ya da olmaz. Bu biraz eğitim, biraz kader, biraz da kariyer ilerleyişlerine bağlı olan bir bilmecedir.
Ama o okullardaki çocukların Göztepe aşkı, onlar büyüdükçe içlerinde büyüyen bir aşk olacağı kesin.
Peki Göztepe Futbol Okulları bu amaçla mı çalışıyor ?
Hayır !
Göztepe Futbol Okulları, ailelerden alınan 80 TL ücreti kimin alacağı konusundaki tartışmaların ortasında, futbol eğitimi olmayan kişilerin eline bırakılmış vaziyette.
Yaşam Park içindeki Göztepe Futbol Okulları gibi.
Ailelerden gelen paraların kendi ceplerine girmemesinden rahatsız olan futbol eğitimi olmayan taraftar görünümlü kişiler, Göztepe Spor Kulübü A.Ş. başkanı Mehmet Sepil’in imzasının bulunduğu okulun dondurulması ve kapatılması için ellerinde geleni yaptılar.
Başkan Sepil’in bu durumdan habersiz olduğuna eminim.
Zira Başkan Sepil, iki hafta önce spor akademisi okumuş gençlerin, futbolcu eğitmek gayelerini dinleyerek, onlara bu belgenin verilmesi gerektiğini imzasıyla tasdik etmişti.
Ama Göztepe Spor Kulübü A.Ş. alt yapı sportif koordinatörü Altuğ Sönmez, iki hafta önce açılan Yaşam Park Göztepe Futbol Okulu’nun önce durdurdu, sonra dondurdu ve en sonunda kapanmasına vesile oldu.
Tebrikler Göztepeli (?) Altuğ Sönmez.
Spor akademisi mezunu genç hocalar, çocukları futbol eğitiminden uzaklaştırmamak için kulüple çok çetin görüşmeler yaptılar.
Aman hocam dediler, yaman hocam dediler ama bir çare bulamadılar.
Genç hocalar, futbol eğitimi görmek isteyen çocukları ortada bırakmak istemediler.
Çünkü futbol eğitimi verdikleri bu çocuklar Göztepe’nin (hiç yenilgi almayan) 10 yaş elit takımını oynadıkları maçta yenme başarısını göstererek onları gururlandırmışlardı.
Çünkü aralarında hoca ve öğrenci arasında olabilecek en derin ve sıcak bir ilişki oluşmuştu.
İzmir’in göbeğinde ne yapacaklarını düşünen iki genç hoca, Trabzon’a gidip, Trabzonspor ile görüşüp, yeni bir futbol okulu açmayı planladır.
Trabzonspor’un efsane futbolcusu ve Trabzonspor’un alt yapı koordinatörü Necati Özçağlayan Hocayı İzmir’e davet ettiler. Futbol eğitimi yapılacak okulun tesislerini gezdirdiler ve Trabzonspor Futbol Okulu’nu açmak için yetki belgelerini aldılar.
Geçtiğimiz hafta sonu da, İzmirli çocuklara Trabzonspor formalarını giydirdiler.
Türkiye’nin dört büyük takımından birisi olan Trabzonspor’un İzmir’de çocuk ve genç yetenekler üzerinde büyük bir ilgisi olduğunu bu okulun açılmasıyla görmüş olduk.
Satırlarımın sonunda iki teşekkür, bir hayırlı olsun mesajım olacak.
Birinci teşekkür mesajım Trabzonspor’a, İzmirli çocuk ve genç futbolculara verdikleri değer ve önem için.
İkinci teşekkür mesajım ise Göztepe’ye, İzmir’de yaşayan çocuk ve genç futbolcuları Göztepeli olma, Göztepeli büyüme, Göztepeli yaşama imkanlarını ellerinden küçük hesap yaparak yok edebilme başarısını gösterdikleri için.
Trabzon fırtınası İzmir’e hayırlı olsun.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.