ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

Erdoğan’dan Öğrencilere Müjde!

Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kredi burs miktarını önümüzdeki yıl için lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuşuyor. Erdoğan öğrencilerin kredi burs miktarlarını artırma kararı aldıkları müjdesini verdi. Erdoğan, “Kredi burs miktarını önümüzdeki yıl için lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şunları söyledi:

Yabancı öğrenci sayısı ülkemiz hakkında olumsuz propagandalara rağmen arttı. Yarın bugünden daha güçlü olacağız buna inanıyorum. Ülkemizde üniversiteli öğrenci sayısındaki artış dünyadaki yerimizi güçlendiriyor.

VATANDAŞIM, ÇOCUĞUNU DERSHANELERE GÖNDERMEK ZORUNDA KALMAYACAK

Cumartesi Pazar günleri artık okullarımızda öğretmenleri vasıtasıyla orada kendisine destek vermek durumundadır. Artık benim vatandaşım kolundaki bileziği, ahırındaki hayvanı satıp çocuğunu dershanelere göndermek durumda kalmayacak.

YATAK KAPASİTESİ 640 BİNİ BULDU

Öğrencilerimizin barınma sorunu için açtığımız yurtların yatak kapasitesi 640 bini buldu.

KREDİ BURS MİKTARINI LİSANSTA 500 LİRA, YÜKSEK LİSANSTA 100 LİRA

Öğrencilerimiz nedense hep burs istemekte ancak krediye yanaşmıyor. Buradan öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyorum lisansta 500 lira, yüksek lisansta 1000 lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.