ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

Erdem “Orhan Baba” ile berhudar oldu

Esenler’de doğup büyüyen ve 2 yaşında geçirdiği havale sonrası zihinsel engeli oluşan 34 yaşındaki Erdem Yıldırım’ın Orhan Gencebay’la tanışma hayali gerçek oldu. Esenler Belediyesi, hayranı olduğu Gencebay’ın tüm şarkılarını dinleyen ve kasetlerini biriktiren Erdem’in usta sanatçı ile tanışma hayalini gerçekleştirdi. Gencebay’ın ofisinde gerçekleşen buluşmada ikili sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.
Gencebay’a “Batsın bu dünyayı” okudu
Uzun zamandır hayranı olduğu sanatçıyla bir araya gelmenin heyecanını yaşayan Erdem, Orhan Gencebay’a, “Batsın Bu Dünya” adlı unutulmaz şarkısını kendisine has üslubuyla seslendirdi. İki bini aşkın imzalı albüm ve kasetlerden oluşan koleksiyonundan Gencebay’a ait kasetleri de sanatçıya imzalatan Erdem’in mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
Hayranı Erdem’i yakından tanımaktan mutluluk duyduğunu belirten Orhan Gencebay, “Erdem, şarkılarımı tamamen kendi tarzında seslendirdi. ‘Batsın Bu Dünya’nın içine diğer şarkılarımdan sözler de ekledi ve çok güzel bir şekilde tarzını ortaya koydu, ben de bu özelliğini de görmüş ve Erdem’i daha yakından tanımış oldum. Böyle özel kardeşlerimizle her zaman bir ve beraber olmalı, onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz” diye konuştu.
En büyük hayali gerçekleşen Erdem, “Orhan Baba bana ‘Berhudar ol evladım’ dedi, çok mutlu oldum. O’nu gördüğüm ve ziyaret ettiğim için çok heyecanlandım. Orhan Baba’nın elini öptüm. Fotoğrafımızı hatıra olarak ömrümün sonuna kadar saklayacağım” dedi.
3 yıldır Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir yandan rehabilite olurken bir yandan da belediye personeline yardımcı olan Erdem’e, ziyareti esnasında sanatçı Recep Ergül, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ve ekip arkadaşları eşlik etti. Şimdiye kadar yüzlerce ünlüyle fotoğraf çektiren Erdem’in albümünde, sevilen sanatçıların yanı sıra siyaset dünyasından kişilerle çektirdiği fotoğraflar da bulunuyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.