ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

Cinsel Gücü Artırıcı İlacın Dozunu Kaçıran Kişinin Gözüne Perde İndi

İngiltere’de yaşanan ilginç bir olay tıp literatürüne girdi. Sertleşme sorunu yaşayan bir adam aşırı dozda Viagra benzeri, cinsel performans artırıcı ilaç alınca hastanelik oldu. Yoğun bakıma kaldırılan adamın görme bozukluğu yaşadığı ve gözünün önüne adeta “bir perde çekildiği” ifade edildi.

ÜLKEDE GÜNDEM OLDU

Tıp dünyasının önemli dergilerinden Retinal Cases & Brief Reports’ta yer alan bir araştırma, İngiltere’de aşırı dozda performans artırıcı ilaç alan bir adamın hastanelik olduğunu ve vücudunda hiç beklenmeyen bir organında sorun yaşandığını ortaya çıkardı.

“AŞIRI DOZDA İLAÇ ALMAK ÇOK ZARARLI”

İngiliz basınında da yer alan haber Mount Sinai Health System’de görevli bilim insanlarının araştırmalarına dayandırıldı. Araştırmayı yürüten Dr. Richard Rosen, “İnsanlar daha çok ilaç almanın kendilerini daha sağlıklı kılacağına inanıyor. Fakat bu gerçek değil. Aşırı dozda ilaç almak çok zararlı ve yaşanan bu olay bunun doğruluğunu gözler önüne seriyor” dedi.

“HER ŞEYİ KIRMIZI BİR PERDE ARKASINDAN GÖRÜYOR”

Rosen, 31 yaşındaki bir adamın hastaneye geldiğini ve görüş açısında bozukluk olduğunu belirterek, “Her şeyi kırmızı bir perde arkasından görüyor. Aşırı dozda Viagra benzeri ilaç aldığı için hastanın retinasının yapısına bir etki olduğunu tespit ettik. Doktorlarımız bu tür ilaçların hücrelerde değişikliğe sebep olduğunu ve bu sebeple görüş açısını bozduğunu fark etti” açıklamasını yaptı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.