ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

BU NASIL ŞENLİK !

Altınordu’nun 21 ülkeden 56 kulübün katılımıyla bu yıl 5’inci kez düzenlediği U12 İzmir Cup’a Beşiktaş krizi damga vurdu. Turnuvanın ikinci gününde oynanan Athletic Bilbao-Beşiktaş maçı sonrası Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, siyah-beyazlı takımda forma giyen 4 futbolcunun yaşıtlarına göre fiziksel açıdan üstün olmaları nedeniyle oynatılmamalarını şart koştu İddiaya göre, “Turnuvayı biz düzenliyoruz, bizim dediğimiz olur, ya bu futbolcuları oynatmazsınız ya da diskalifiye ederiz” ifadesi üzerine Beşiktaş turnuvadan çekildi. Bu olay yaşanır yaşanmaz;haksızlığın önünde durduğunu gösteren katılımcı takımların çekilmesi,hem Beşiktaşlı oyunculara ve teknik heyete destek verecek,hem de aynı yanlışın kendilerine de yapılması engellenecekti. Ne Yazık ki tepki veren bir kulüp olmadı!
Çocukların yaşları tuttuğu halde böyle bir tepki göstermek ,verilen emeği,harcanan zamanı hiçe sayarak, hevesli oyunculara ve heyecanları yüzlerinden okunan velilere yapılmış büyük bir saygısızlıktır.Çocukların üzerindeki formanın arması ne olursa olsun, yapılan çirkin muamele kimsenin haddi değildir, olamaz da…Bir taraftan Alex’e başlama vuruşu yaptırarak reklam peşinde koşacaksınız,bir taraftan da Beşiktaşlı oyuncuların başlama vuruşu yapmasına fırsat vermeyeceksiniz!Burada oyun oynaması gereken Turnuvayı ben düzenliyorum diyen başkan değil ,fırsat tanımadığınız çocuklardı.. İyi insan felsefesini destur almış bir kulüp nasıl olurda böyle bir acziyetin içine düşer anlam vermiş değilim.İnsanların aklı ile dalga geçer gibi, “Turnuvada fizikli bir oyuncuyla ikili mücadele sonrası Steaua Bükreş’ten bir çocuğun kolu çatladı, beyin sarsıntısı geçirdi. Hastanede müşahede altında tutuldu. Genk ve Sheffield Wednesday fizikli futbolcu oynatmama konusundaki isteklerimizi olumlu karşıladı. Beşiktaş ise bu talebimizi kabul etmeyerek turnuvadan çekildi. Kimseye gidin demedik” açıklama yapılıyor.İyi de sporun her alanında bu tür sakatlanmalar yaşandığını bilmiyor musunuz?Açıklamaya bakılırsa akademi liglerinde,çocukların yaşlarına göre değil,fiziksel durumlarına göre uygulama yapılması gerekiyor.Siz de biliyorsunuz ki;bunun sağlanması zor olduğu gibi,sakatlanmaların önüne geçilmesi için de beyhude bir çabadan ibaret olacaktır.
Gereksiz açıklamalar yaparak boş vaatlerde bulunmak suçunuzu ve dahi Çocuklara yaptığınız saygısızlığı örtbas etmeyecek! Böylesi ciddi ve Türk futbolunun geleceği adına önem arz eden konuyu gerektiğince medya da yansıtmayan ilgililere de saygılarımı sunuyorum!
Spor iyi ahlaklı insanlar yetiştirmek için yapılırsa güzeldir.Lider vasfında bulununlar iyi ahlaka sahipse o daha da güzeldir..Bu düşüncelerle; Anlamsız egolarınız yüzünden incittiğiniz, o güzel kalpli çocuklarımızın tek tek gözlerinden öper, başarılarının devamını dilerim.Her sektör de kötü insanlar olduğu gibi,iyi insanların da olduğunu bilmek,yürüdüğümüz doğru yolda gücümüze güç katacaktır ..

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.