ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

Bir Zamanların Yakışıklısı Ne Halde !

Tarık Tarcan adı Türkiye’nin popüler kültür tarihinde birkaç kuşağın hafızasında yer etti. Her ne kadar artık kameralardan uzakta yaşasa da yine her gittiği yerde tanınıyor. Tarık Tarcan, 14 Nisan 1958’de Bursa’nın Mudanya ilçesinde doğdu. Liseyi bitirene kadar Bursa’da yaşadı. Spora olan tutkunluğu yolunu İstanbul’a, Spor Akademisi’ne yönlendirdi. Ama hayat onun planladığı gibi yürümedi, Tarcan’a bambaşka bir sürpriz hazırladı. Ünlü bir giyim firmasının defilesinde podyuma çıkınca kariyeri de yön değiştirdi.
2 ÇARKIFELEK’İN SUNUCUSU OLDUÇARKIFELEKİN SUNUCUSU OLDUArtık Tarık Tarcan, Türkiye’nin en gözde mankenlerinden biriydi. Çok sayıda defilede podyuma çıktı. Reklam filmlerinde rol aldı. 1984 yılında sinema serüveni başladı, Fahriye Abla filmiyle kamera karşısına geçti. Ondan sonra da çok sayıda sinema filmi ve TV dizisinde rol aldı.Sonra Tarcan için yine kamera karşısında bambaşka bir serüven başladı. Dönemin en çok izlenen yarışma programlarından Çarkıfelek’in ilk sunucusu oldu. Ona Yasemin Koşal eşlik ediyordu. Fakat sonra yine beklenmedik bir değişiklik oldu. Tarcan, 1991 yılında hem de zirvedeyken pırıltılı dünyaya veda etti.
3 KIRGINDIKIRGINDIHerkes onun bu karanına çok şaşırmıştı. Tarcan kariyerine bu erken vedanın nedenini kısaca “kırgınlık” olarak açıkladı.


4 ANTALYA’YA YERLEŞTİANTALYAYA YERLEŞTİTarcan o sırada henüz 32 yaşındaydı. Önce Antalya’ya yerleşti. Bir restoran işletmeye başladı.
5 SONRA DATÇA’YA GEÇTİSONRA DATÇAYA GEÇTİArdından da doğal açıdan daha sakin olan Datça’ya geçti. Artık yılın büyük bir bölümünü Datça’nın cennet köylerinden birinde geçiriyor.
6 TUTKULARINDAN VAZGEÇMEDİTUTKULARINDAN VAZGEÇMEDİManken olarak kariyer yaparken bir yandan da eğitimini tamamlayıp fizyoterapist olan Tarcan, deniz tutkusundan da spor tutkusundan da hiç vazgeçmedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.