ŞEHİR YAŞAM PORTALI
En eyce haber portalı

ABD’den Kritik Münbiç Açıklaması: Bu Hafta Planın Uygulaması Görüşülecek

ABD’den Kritik Münbiç Açıklaması: Bu Hafta Planın Uygulaması Görüşülecek 14 saat önce
ABD Savunma Bakanı Mattis, Münbiç yol haritasını uygulamaya hazır olduklarını ve Türk-Amerikan heyetlerinin, bu hafta Almanya’da planın icrasını görüşeceğini açıkladı.

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Menbiç ile ilgili açıklama yaptı. James Mattis, Münbiç yol haritasını uygulamaya hazır olduklarını ve Türk-Amerikan heyetlerinin, bu hafta Almanya’da planın icrasını görüşeceğini açıkladı.

“MÜNBİÇ YOL HARİTASINI UYGULAMAYA HAZIRIZ”

James Mattis, ABD Savunma Bakanlığı’nda (Pentagon), basın mensupları ile bir araya geldi. Mattis, “Türkiye ile anlaştığımız Münbiç yol haritasını uygulamaya hazırız” dedi.

Son Dakika! ABD’den Kritik Münbiç Açıklaması: Bu Hafta Planın Uygulaması Görüşülecek
“TÜRK-AMERİKAN ASKERİ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

“Münbiç’teki yol haritasının ne zaman uygulamaya başlanacağına” ilişkin soru üzerine Mattis, ABD’nin Münbiç’te Türk-Amerikan askeri iş birliğine hazır olduğunu belirtti.

MÜNBİÇ’TE İŞ BİRLİĞİ YAPMA KONUSU

İki ülke dışişleri bakanlarının geçen hafta Münbiç’te iş birliği yapma konusunu görüştüğünü hatırlatan Mattis, “Ön cephede bu iş birliğine hazırız. Bu da birbirimizin nerede olduğunu bilmekle başlıyor.” dedi.

“YOL HARİTASININ NE OLDUĞU KONUSUNDA MESAFE KATEDİYORUZ”

Öncelikli olarak sınırın iki tarafında devriyelere başlanacağını bildiren Mattis, daha sonra ise Münbiç’te ortak devriyelerin olabileceğini ifade etti. Mattis, şunları kaydetti: Bu bağlamda, Avrupa’da, hangi gün olduğunu hatırlamıyorum, bu hafta görüşeceğiz. Türk ordusu, bunu (görüşmeyi) Sttutgart’taki Avrupa Komutanlığı’nda (EUCOM) yapacak. Bunun nasıl olacağı ve yol haritasının ne olduğu konusunda yol katediyoruz. Askeri faktörler şu anda değerlendirmede.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.